Vrouwen van Nu 95 jaar
Op zaterdag 11 oktober vierden we op feestelijke en actieve wijze het 95-jarig bestaan van onze vereniging met als thema:
VROUWEN VAN NU, VANDAAG IN BEWEGING VOOR EEN BETER MORGEN
In het hele land trokken we er samen op uit voor deze jubileumactie die draaide om verbinding, zichtbaarheid, betrokkenheid en toekomst. Het doel was te laten zien waar wij als vrouwen voor staan.
Hoe beleefden we in Groningen deze dag?
In Zuidbroek gingen ze op de fiets of met de auto naar de Fennaheerd in Noordbroek. Zo’n 9.5 km. We gingen zichtbaar op weg, met een ballon aan de fiets en de auto! Ook waren we allemaal voorzien van een VvN button, zodat we goed herkenbaar waren.
Bij de Fennaheerd genoten we van koffie/thee en wat lekkers, we konden ook de tuin en de stallen bekijken. We hadden het heel gezellig en genoten van het fietsen, het samenzijn, het gebodene en de omgeving! Fijne middag gehad. We waren om 17.00uur weer thuis op de fiets en met de auto!
De afdeling Roodeschool had een wandeling uitgezet die begon bij de Mariakerk in Uithuizermeeden. Voor vertrek werd de landelijke speech van Erica van Engel voorgelezen. Halverwege was er een korte stop bij het dertiende eeuws Nicolaas kerkje van Oldenzijl waar een expositie was van macro-foto’s door Trudy Dehue. Een mooie en gezellig wandeling.
In Slochteren hadden ze wandel/fietsroute uitgestippeld van plm. 9,5 km. Na het voorlezen van de openingsspeech van Erica van Engel gingen wij samen op pad. Het bestuur had voor iedereen een vrolijk happy birthday zakje met lekkere versnaperingen voor onderweg samengesteld. De eerste rustpunt was bij een van onze leden, Hennie Zuur in Slochteren. Bij haar in de tuin konden we genieten van een kop koffie/thee met een heerlijk zelfgebakken plak cake en bij vertrek kregen we nog een lekkere chocolaatje. We vervolgden onze route richting Groenedijk, waar wij bij de fam. Van der Goot werden opgewacht voor een heerlijke lunch. Verschillende soorten belegde broodjes, sinaasappelsap, vruchtensap etc. vonden gretig aftrek bij ons leden. Daarna staan we vrolijk weer op om onze route weer op te pakken. Ons derde rustpunt was bij een ander lid, Linie ter Veld. Zij had voor ons allemaal een heerlijke kop zelfgemaakte soep met stokbroodje. Samen hebben wij, Vrouwen van Nu afdeling Slochteren, genoten van een prachtige dag met als thema: Vandaag in beweging voor een betere morgen!.