Verenigingsavond 12 januari 2026

Verslag ledenavond 12 januari 2026  

De voorzitter Anneke opent de avond  met een woord van welkom en wenst iedereen een mooi en gezond Nieuwjaar. Dat het maar een mooi verenigingsjaar mag worden. Een extra welkom aan een gast Hanneke Ilbrink. Bij de koffie wordt er getrakteerd op een heerlijke oliebol.  

De Nieuwsbrief wordt doorgenomen, de huur van het Dorpshuis en de consumpties worden verhoogd.
Opgave voor de 3 daagse fietstocht graag z.s.m. in verband met reservering.
Koffieochtend begint om 10 uur i.p.v. 9.30 uur, opgave in de pauze.
Opgave voor de workshop glasblazen kan ook in de pauze. De kosten hiervoor kunnen overgemaakt worden naar de rekening van VVNu afdeling Voorst.  
Daarna wordt de agenda van de jaarvergadering gevolgd.
Jaarverslag secretaris en penningmeester worden, na goedkeuring van de kascommissie, vastgelegd.
Bestuursverkiezing, Anneke Weijenberg is niet herkiesbaar en hiervoor wordt Anne Dommerholt voorgedragen er zijn geen tegenkandidaten. Anne zal zitting nemen in het bestuur.
Kascommissie hiervoor wordt een nieuw lid gezocht, dit wordt Ria van Gijzen.
Fietscommissie, Anneke gaat uit deze commissie, er is besloten dat deze verder gaat met 2 leden.
Er zijn geen wijzigingen bij de ziekenbezoeksters. 
Er worden 3 jubilarissen gehuldigd t.w.: Ineke buitenhuis 12½ jaar, Jenny Metselaar 25 jaar en Hanny Bensink 40 jaar lidmaatschap. Allen worden toegesproken en bedankt voor hun inzet voor de vereniging. Ieder ontvangt een attentie en een mooie schoof tulpen.  
Dan is het tijd om van Anneke afscheid als voorzitter, door de overige bestuursleden wordt Anneke bedankt met een mooi gedicht en ontvangt een mooie pen met inscriptie van de 2e voorzitter. Anneke bedankt het bestuur en wenst ze veel succes, ook alle leden worden bedankt voor het vertrouwen in haar. 
Als  laatste worden de vrijwilligers van het Dorpshuis bedankt voor al het werk wat ze voor de vereniging doen, en ontvangen een enveloppe voor de fooienpot.    

Na de pauze zijn 2 personen Brandweer Voorst aan het woord om ons te vertellen over de vele werkzaamheden van de Brandweer. Als eerste het goede nieuws dat de plannen voor een nieuwe brandweer post/kazerne Voorst klaarliggen en er ook een nieuwe brandweerwagen komt, al kan dat alles nog wel even duren maar het komt er!!
Er komen vele onderwerpen aan bod, de indeling van de brandweer met 10 manschappen, een postcommandant, 6 aspirant manschappen  en bijna manschappen die nog met opleidingen bezig zijn. Een opleiding duurt 2 jaar voor en voor elk onderdeel van een brand wordt een examen afgenomen. Er zijn vele oefenmogelijkheden ook in regio verband. De regio-indeling wordt uitgelegd De bandweerpakken worden uitgebreid besproken en bekeken, voor elk soort brand of hulpverlening is een speciaal pak. Veiligheid voor alles, het schoonhouden en aanvullen van de spullen wordt geregeld vanuit Apeldoorn. De vele soorten hulpverlening van de brandweer komen aan bod. Het verzorgingsgebied van Voorst valt onder de  Noord – Oost Nederland. Tweemaal per jaar zijn realistische oefendagen waar veel geleerd en inspiratie opgedaan wordt. Vanuit de alarmcentrale  worden de meldingen doorgegeven aan betreffende korpsen via een speciaal systeem Het KVT = kazerne volg tabel, kan de centrale de korpsen goed aansturen. Het korps Voorst is altijd in dienst. Bij Brandweer Voorst is er behoefte aan meer mensen deze zijn nodig om te zorgen dat er voldoende capaciteit aanwezig blijft. Want geen complete ploeg, is geen uitruk.  
Voor een uitruk/hulpverlening zijn 6 mensen nodig op de wagen met elk een eigen discipline/functies.  Op dit moment wordt er in overleg gekeken en geoefend of met 4 manschappen op de wagen een uitruk/hulpverlening mogelijk  en veilig is. Brandweer Voorst kan gemiddeld binnen 8 minuten bij een incident zijn, bij andere korpsen ligt de aanrijtijd wat hoger. Brandweer Voorst is een hecht team, er wordt veel geleerd van elkaars kennis, en er is veel vertrouwen onderling wat erg belangrijk is.

Al met al was het een zeer leerzame en interessante avond over de werkwijze, de taken en de hulpverlening die de brandweer uitvoert. De beide gasten worden hartelijk bedankt en ontvangen een mooi (nood)pakket.  

De avond wordt afgesloten met een wel thuis voor iedereen en tot de  volgende ledenavond op maandag 9 februari