Heiloo nieuwsbrief oktober 2026
N I E U W S B R I E F
oktober 2026
Uitnodiging:
Lezing over Yayoi Kusama door Isolde Scholberg op dinsdagmiddag 13 oktober aanvang 14.00 uur (welkom vanaf 13.30 uur)
Velen van jullie zullen afgelopen weken via de diverse media gezien en gelezen hebben over de kunstwerken van een bijzondere vrouw: Yayoy Kusama uit Japan.
Vlak voor de opening van de grote overzichtstentoonstelling in Amsterdam overleed Yayoi op 97 jarige leeftijd.
Yayoi Kusama is vooral bekend om haar kleurrijke kunstwerken, vaak vol stippen. Ze bouwde een internationale carrière op en verbleef in de jaren ’60 ook enige tijd in Nederland. Achter deze vrolijke kunst gaat echter een veelbewogen leven schuil. Laat je verwonderen door haar bekende stippen kunstwerken die zij in haar leven maakte. Van klein tot immens grote installaties. Isolde weet zoals altijd een boeiend verhaal te vertellen met mooi beelden. Vanuit de museum groepen gaat men naar deze tentoonstelling.
Het moge duidelijk zijn dat deze lezing voor alle leden interessant is.
Agenda voor de komende maanden
November: Woensdagmiddag 25 nov. bijeenkomst i.v.m. Orange the World.
Met bezoek van Mascha ten Bruggencate, Burgermeester van Heiloo
December: Vrijdagavond 18 dec. Kerstbijeenkomst in de Witte Kerk.
Januari 2027: Vrijdagmiddag 22 januari: Nieuwjaarsbijeenkomst.
Februari 2027: Dinsdagavond 23 februari: Jaarbijeenkomst en film.
OPROEP:
Wie komt er meedenken en helpen bij de programma commissie.
Het programma van onze vereniging met interessante themalezingen waar je altijd iets van opsteekt of de muzikale avonden waar het meer om verbinding en gezelligheid gaat is voor 2027 bijna rond. We vieren zelfs in oktober 2027 ons 80 jarig jubileum.
Willen we zorgen dat onze grote Vrouwenvereniging in Heiloo ook verder kan na 2027 dan is het van belang dat leden zich willen inzetten voor het voortbestaan zodat we naast alle andere activiteiten ook een actueel interessant programma kunnen bieden.
Het was al bekend dat Mieke Krop eind 2026 zou stoppen. Er blijven 2 enthousiaste vrouwen over.
Ellen en Maartje zijn nu ingewerkt. Echter 2 leden is te weinig.
Wie o wie wil komen helpen bij het reilen en zeilen van de programma commissie.
Hoe fijn is het niet als de vrouwen de zaal uit gaan en zeggen: “Dank je wel voor deze mooie en/of interessante avond”.
Kom eens met ons praten. Maartje van der Bijl, Ellen Pannenborg en Mieke Krop
Nieuwe leden
We heten Erica Venema, Kina Holtjer en Frederike Los uit Heiloo, Cristine Lammerts - van Bueren uit Egmond aan Zee en Diana Lukkien uit Alkmaar van harte welkom in onze afdeling. Dat jullie je maar gauw thuis mogen voelen.
Koffie ochtend
In de zomer maanden hebben Maartje en Ellen tweemaal een koffie ochtend georganiseerd.
De eerste keer bij Keuken met Karakter op het GGZ terrein, de tweede keer bij Brasserie Veldt in ‘t Loo. Het was beide keren erg gezellig en goed bezocht.
De vraag kwam al snel: kunnen we dit niet vaker doen?
Er zijn dames die ‘s avonds niet meer kunnen komen, maar elkaar toch graag willen ontmoeten. Natuurlijk is iedereen van harte welkom!
Wij nodigen jullie daarom graag uit op vrijdagmiddag 9 oktober om 14.00 uur in: Atelier De Trog, De Bullaan 4, 1851 VP Heiloo.
Ze hebben daar heerlijke zelf gemaakte Appeltaart.
Wij hopen jullie daar te zien! Hartelijke groet, Maartje en Annemarie.
Wandelen (lang)
Op dinsdag, 6 oktober, starten we om 9.30 uur bij het gemeentehuis van Heiloo en dan fietsen we naar de gratis fietsenstalling de Afstap in voormalig V&D pand in Alkmaar.
Daar gaan we om 10.00 uur aan een wandeling beginnen van ongeveer 12 kilometer. Deze gaat via Oudorp, Rekerhout en Bergermeer, weer terug naar de binnenstad. Onderweg is een koffiestop.
Zorg zelf voor eten, drinken en kleingeld.
Opgeven op Wandelenlangvvnheiloo@gmail.com of via WhattsApp bij Hinke Geutskens 06-40072765 of Ineke Bakker 06-42347831.
Laat het svp even weten als je niet in Heiloo gaat starten.
Wandelgroet van Flora en Marieke.
Uitnodiging: theater De Alkenaer in Alkmaar
Zaterdagavond 28 november van 20.15 -22.00uur
voorstelling "De Koningin".
Ieder jaar gaan de zussen Dora en Ina naar de Prinsjesdag en installeren zich in alle vroegte op de route. Jan Hoedjes en Jan Slijkerman richten hun Komische pijlen voortdurend op je lachspieren. De voorstelling over het Koninklijk Huis was vorig seizoen zes keer in no time uitverkocht . Boek dus snel voor een gezellig avondje uit.
Voorstelling beperkt tot mooie besproken plaatsen tot 13 personen
Reservering wordt op volgorde en na de betaling bevestigd .
Datum: zaterdagavond 28 november
Aanvang: 20.15 uur. Inloop vanaf 19.30 uur
De toegangsprijs: €15.00 (exclusief consumptie).
Adres: De Alkenaer www.alkenaer.nl
Ritsevoort 36 , 1811 DP (50 meter voorbij de uitgang van de Singelgarage)
Aanmelden : voor 23 oktober met duidelijk uw naam en uw telefoonnummer.
Opgeven via eropuitvvnheiloo@gmail.com
Betaling : overmaken Rabo Bank : NL23 RABO 1521 6083 77
Begunstigde C.M.R. Engeringh
Omschrijving: De Alkenaer met uw naam en Vrouwen van Nu.
Als u op eigen gelegenheid komt, kan er misschien iemand met u mee rijden.
Connection buslijn 167 Castricum/Alkmaar v.v., met veel op en afstapplaatsen in Heiloo en Alkmaar, stopt ook bij de halte Geestersingel. Het is vandaar 3-4 minuten lopen naar De Alkenaer. In de avond vertrekt deze bus elk uur, overdag om de 30 minuten.
Vriendelijke groet, Toos Engeringh. Tel: 06 238 52 973
P.S. Op zondagmiddag, 20 december, heb ik een optie op een sfeervolle Kerstmatinee in de Vest in Alkmaar. Het is nog een verrassing. Een bijzondere middag, vol muziek, sfeer en Kerstgevoel. De mededeling komt in de volgende Nieuwsbrief.
Houdt de website in de gaten voor het laatste nieuws www.vrouwenvannu.nl/heiloo
De landelijke en provinciale afdelingen van Vrouwen van Nu zijn ook te volgen via Instagram